Niedziele handlowe 2021. Czy 10 stycznia sklepy są czynne?

słodkie napoje sklep piwo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Niedziele handlowe 2021. Czy 10 stycznia to niedziela handlowa? Zobacz, które sklepy będą dziś otwarte i kiedy będzie następna niedziela handlowa.

Niedziele handlowe 2021. Czy 10 stycznia jest niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele i święta w 2021 roku liczba niedziel handlowych została ograniczona do siedmiu niedziel w całym roku. >>> KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH 2021

W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Dla osób, które planowały dziś duże zakupy mamy złą wiadomość – 10 stycznia nie jest niedzielą handlową. 10 stycznia zakupów nie zrobimy we wszystkich dużych sklepach. Zamknięte będą takie sklepy jak m.in. Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour, Selgros, Aldi. Ponadto wszystkie sklepy w galeriach i parkach handlowych są w tym dniu zamknięte.

Dziś zakupy zrobimy w sklepach osiedlowych oraz sklepach sieci Żabka. Ponadto, podobnie jak w każdą niedzielę, dziś również otwarte są także apteki i stacje benzynowe.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.