"Niedawno oddana, a już zepsuta". Jest naprawa w ramach gwarancji al. Tysiąclecia

edf

Niedawno odnowiona al. Tysiąclecia już wymaga naprawy. Mowa tu o zapadniętych studzienkach. Prace naprawcze, w ramach gwarancji, realizuje wykonawca prac – informuje Miasto.

„Oddana zaledwie kilka miesięcy temu, a już wymaga remontu” – dziwią się internauci.

W czwartek o tym fakcie nagłośniła jedna z lokalnych gazet. Mowa tu o zapadniętych studzienkach na al. Tysiąclecia po stronie Zamku. W sierpniu została wymieniona tu nawierzchnia asfaltowa, lecz studzienki po prostu poosiadały.

Kto za to zapłaci? – Zmiany te zostały już wyregulowane. Prace naprawcze, w ramach gwarancji, realizuje wykonawca prac. Jutro w tych miejscach planowane jest uzupełnienie warstwy ścieralnej asfaltu – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z UM Lublin.

Przypomnijmy, że remont al. Tysiąclecia rozpoczął się w sierpniu, a jego zakończenie planowane jest po połowie grudnia. W pierwszej kolejności wykonane zostały prace na jezdni po stronie Zamku, w drugiej jezdni po stronie Dworca PKS.

– Wartość zadania nie jest do końca oszacowana, ponieważ są to prace prowadzone w ramach bieżącego utrzymania, jednak będzie to kwota kilku milionów złotych – dodaje Mazurek-Podleśna.

Na dokończenie prac na al. Tysiąclecia po stronie dworca wykonawca ma się uwinąć do 16 grudnia.

DWKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cos Ci drogowcy maja problem z ustawieniem tych studni. Albo sa za wysoko i wyrastają jak grzyby z nad ulicy albo za nisko, ze wjezdzajac w nie można uszkodzić felge… niech pocwicza żeby zrobić na rowno. Były by całkiem fajnie wtedy…