Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi

kontrola trzeźwości
Zdjęcie ilustracyjne

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi pijanemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Urszulinie w miejscowości Stary Brus zauważyli kierującego pojazdem audi bez włączonych świateł mijania. Kierujący, gdy zobaczył policjanta wydającego widoczny znak do zatrzymania, gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał czynny opór a dodatkowo znieważył funkcjonariuszy. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do popełnionych przestępstw. Tłumaczył się, że przyczyną jego zachowania był alkohol.

Teraz za popełniony czyn zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.