Nie chciało się palić w piecu, więc dolał benzyny. 57-latek spalił cały dom. Dwie osoby z oparzeniami ciała

Dolał benzyny do pieca, spalił cały dom
Dolał benzyny do pieca, spalił cały dom | fot. KPP Radzyń Podlaski

Dramatycznie zakończyło się rozpalanie w piecu, w jednym z domów w miejscowości Bełcząc. Próbując rozpalić w piecu, właściciel użył benzyny. Drewniany budynek kompletnie spłonął, a w wyniku pożaru on i jego kolega trafili do szpitala z oparzeniami ciała.

Pożar domu w miejscowości Bełcząc

Do zdarzenia doszło w sobotę (9.12) około godz. 11 w miejscowości Bełcząc, gmina Czemierniki. Służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze w jednym z domów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Policjanci ustalili, że 57-letni właściciel domu chciał rozpalić ogień w piecu. Chcąc ułatwić sobie rozpalenie, postanowił dolać do paleniska benzyny. Wlewając łatwopalną ciecz do pieca, spowodował wybuch i zapalenie się oparów, a następnie samej cieczy.

Następnie od ognia zajęły się stojące przy piecu domowe sprzęty, a po chwili zaczął palić się cały drewniany budynek. W momencie inicjacji ognia w budynku przebywał wraz z właścicielem jego kolega, 38-latek z gminy Czemierniki.

„Na szczęście obu mężczyznom udało się wydostać na zewnątrz palącego się domu. Z oparzeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, drewniany dom, w którym mieszkał 57-latek, uległ całkowitemu spaleniu” – mówi st. asp. Piotr Woszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Zdjęcia

Pożar domu w miejscowości Bełcząc
Pożar domu w miejscowości Bełcząc | fot. OSP Czemierniki
Pożar domu w miejscowości Bełcząc
Pożar domu w miejscowości Bełcząc | fot. OSP Czemierniki
Pożar domu w miejscowości Bełcząc
Pożar domu w miejscowości Bełcząc | fot. KPP Radzyń Podlaski

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.