Nawałnice i grad na Lubelszczyźnie. Ponad 310 interwencji strażaków. Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie energetyczne

Drzewo przewróciło się na dom
Drzewo przewróciło się na dom | fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie

Ponad 310 razy wyjeżdżali lubelscy strażacy do usuwania skutków nawałnic z gradem, które w sobotę w południe i wczesnym popołudniem przeszły nad częścią regionu.

Ponad 310 interwencji strażaków po przejściu burzy w woj. lubelskim

Po gwałtownych burzach i nawałnicach w regionie strażacy mieli pełne ręce roboty. Minionej doby wyjeżdżali oni do 313 interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Usuwali oni głównie połamane konary, drzewa leżące na liniach energetycznych, chodnikach, jezdniach i posesjach. Takich interwencji było 237.

W 52 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Dachy zostały uszkodzone przez silne podmuchy wiatru i gwałtowne gradobicie. 11 interwencji dotyczyło podtopień i zalanych piwnic. Strażacy podjęli również 12 interwencji zerwania linii energetycznych i jednego przypadku uszkodzonego pojazdu.

1 osoba została poszkodowana w miejscowości Zwierzyniec, powiat zamojski.

Najwięcej zdarzeń było w powiatach: chełmskim – 212, zamojskim – 41, lubelskim – 40 i krasnostawskim – 32. W pozostałych powiatach interwencje nie przekraczały kilkunastu wyjazdów.

Zobacz nasze podsumowanie interwencji strażaków w powiecie lubelskim: Raport po burzach w powiecie lubelskim. Zalane ulice w Lublinie, zerwane dachy na budynkach w gminie Bychawa

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.