Raport po burzach w powiecie lubelskim. Zalane ulice w Lublinie, zerwane dachy na budynkach w gminie Bychawa

Zalana po deszczu ul. Janowska w Lublinie
Zalana po deszczu ul. Janowska w Lublinie | fot. nadesłane

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie podsumowali interwencje związane z dzisiejszymi interwencjami do usuwania skutków nawałnicy, która przeszła przez powiat lubelski.

Ulewna burza w Lublinie. Zalane ulice

Jak zwykle po ulewie, zalana była aleja Andersa w rejonie cmentarza, ale utrudnienia kierowcy spotkali też na innych ulicach m.in. Mełgiewskiej pod wiaduktem kolejowym, Janowskiej w okolicy wiaduktu kolejowego i al. Witosa na odcinku od ul. Hutniczej do ronda przy Makro.

Jak nas poinformował kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na terenie Lublina strażacy mieli łącznie 14 interwencji, w tym dwie związane z pompowaniem wody, a 12 dotyczyło usunięcia konarów drzew z ciągów pieszych i jezdni.

Czytelnik Krzysiek przesłał nam nagranie przedstawiające zalaną al. Witosa. Jak relacjonował, kierowcy jechali w tym miejscu chodnikiem, bo na ulicy było w okolicy 20-30 cm wody.

Podobna sytuacja wystąpiła również na ul. Janowskiej, w okolicy wiaduktu kolejowego. Tutaj wielu kierowców rezygnowało z przejazdu przez zalany fragment ulicy i zawracało. Nagranie nadesłała jedna z naszych Czytelniczek.

Silny wiatr w gminie Bychawa

Jeśli chodzi o powiat lubelski, to nawałnica najwięcej szkód wyrządziła w gminie Bychawa. W miejscowości Zaraszów-Kolonia silny wiatr uszkodził dachy na sześciu budynkach gospodarczych. Pozostałe interwencje w gminie Bychawa dotyczyły usuwania konarów drzew z dróg.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wstyd!!!
    Ulica Janowskiej jest tragiczna, nie można nawet piechotą tam chodzić!
    Kiedy władze się zajmą remontem tej ulicy?

  2. A może by tak w końcu zacząć od udrożniania studzienek? Każda ma już w sobie tyle ziemi, piachu, korzeni i śmieci że nic dziwnego że nie chcą brać wody.
    Nie wspomnę o zasypanych lub nierównych z poziomem ulicy..