Nauka zdalna w lutym skrócona. Powrót do szkoły o tydzień wcześniej

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

Minister edukacji i nauki na konferencji prasowej 9 lutego przekazał, że nauka zdalna w lutym 2022 będzie skrócona. Powrót uczniów do szkół nastąpi o tydzień wcześniej.

Powrót do szkoły luty 2022

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich będą mieli zajęcia w formie zdalnej do końca ferii zimowych 2022 – 27 lutego.

Na dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu edukacji i nauki przekazał, że nauka zdalna zostanie skrócona.

„Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. Dla województw takich jak mazowieckie w klasach 5-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych nauka zdalna trwać będzie tylko trochę ponad tydzień”

– powiedział minister Przemysław Czarnek.

„Ogłaszamy 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć”

– dodał szef MEiN.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.