Nastolatkowie układali betonowe bloczki na torach. Zatrzymali ich SOK-iści

Nastolatkowie położyli betonowy bloczek na szynie
Nastolatkowie położyli betonowy bloczek na szynie | fot. Straż Ochrony Kolei

Czterech nastolatków w wieku od 14 do 17 lat ułożyło na torach kolejowych przeszkody. Głupi żart mógł doprowadzić do katastrofy. Nastolatkowie zostali ujęci przez SOK-istów.

To mogło źle się skończyć

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 21 pomiędzy stacjami kolejowymi Lublin Główny i Lublin Tatary. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas patrolu szlaku kolejowego zauważyli nastolatka, który na torach układał przeszkody w postaci betonowych bloczków.

Funkcjonariusze SOK podjęli interwencję i ujęli 15-letniego mieszkańca Lublina. Wraz z nim była jeszcze trójka nastolatków, w wieku od 14 do 17 lat. Nastolatkowie zostali przekazani w ręce policji, którzy ze względu na późną godzinę spisali nastolatków i odesłali do domów.

Głupia zabawa nastolatków mogła doprowadzić do wykolejenia pociągu, który najechałby z dużą prędkością na przeszkodę. Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Nastolatkowie położyli betonowy bloczek na szynie
Nastolatkowie położyli betonowy bloczek na szynie | fot. Straż Ochrony Kolei

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.