Namówiła dwóch kolegów do pobicia 19-latka, z którym pokłóciła się w internecie

sprawcy pobicia zamość

Sprawcy ataku na 19-latka, do którego doszło na terenie Zamościa, zostali już zatrzymani. Wkrótce usłyszą zarzuty, odpowiadać będą m.in. za groźby, podżeganie do przestępstwa, pobicie i przywłaszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło w piątek 17 kwietnia na terenie jednego z zamojskich osiedli. Do 19-latka z powiatu tomaszowskiego, przebywającego w tym czasie w Zamościu, przyjechały trzy młode osoby – dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta. Na ich prośbę 19-latek wyszedł z mieszkania.

Kiedy nastolatek wyszedł przed blok doszło do wymiany zdań, po czym jeden z mężczyzn zaczął bić pięściami i kopać pokrzywdzonego po całym ciele. Po tym przywłaszczyli należący do 19-latka telefon i odjechali. Całość zdarzenia na bieżąco 19-latka relacjonowała w internecie.

Motywem ich działania były nieporozumienia wynikające z kłótni i obraźliwych wpisów dokonywanych przez uczestników grupy funkcjonującej na portalu społecznościowym. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację szczęki.

O sprawie zostali powiadomieni zamojscy policjanci, którzy pracowali nad sprawą, tak by jak najszybciej zatrzymać sprawców. Te działania pozwoliły na zatrzymanie 18-latki z Warszawy, która namawiała swoich znajomych do pobicia i nagrywała zajście telefonem.

Funkcjonariusze ustalili również dane jej kolegów. To dwaj obywatele Rosji w wieku 19 i 20. Oni również zostali zatrzymani wczoraj w godzinach popołudniowych w Warszawie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie będą wykonywane z nimi czynności procesowe.

„Będziemy wnioskować do Prokuratury Rejonowej w Zamościu o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych m.in zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym” – informują policjanci z zamojskiej komendy.

Młodzi ludzie muszą również liczyć z karą za naruszenie ograniczeń w przemieszczaniu się. W tym przypadku sanepid może na nich nałożyć karę administracyjną, która może wynieść od 5 do 30 tysięcy złotych na osobę.

CZYTAJ TAKŻE: Pobicie w Zamościu: złamana szczęka, wybite zęby. Transmitowali to na żywo w internecie NAGRANIE ZE ZDARZENIA

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.