Nadzieja dla Bike Parku przy ul. Janowskiej. Obiekt zmienia zarządcę, będzie remont

Tor rowerowy Bike Park przy ul. Janowskiej przejdzie remont | fot. Dominik Wąsik

Fundacja Rozwoju Sportu przejmie od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie tor rowerowy Bike Park przy ulicy Janowskiej. Część obiektu ma być otwarta jeszcze przed wakacjami.

We wtorek podczas konferencji prasowej Ratusz powiadomił, że Bike Park przy ul. Janowskiej w Lublinie zmienia właściciela. Teraz zarządcą toru rowerowego będzie Fundacja Rozwoju Sportu, którą możecie kojarzyć z m.in. organizacji biegów „Dycha do Maratonu” czy „Maraton Lubelski”.

– Analizowaliśmy różne rozwiązania, ostatecznie zdecydowaliśmy powierzyć zarządzanie obiektem Fundacji Rozwoju Sportu, która ma bogate doświadczenie i współpracuje z różnymi organizacjami pozarządowymi – mówił Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wraz ze zmianą zarządcy przyszedł czas na modernizację obiektu, który został zamknięty w 2014 roku z powodu złego stanu technicznego. Remont zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszej kolejności prace rozpoczną się na górce startowej i na najważniejszych elementach toru BMX Racing. Na obiekcie zainstalowane zostaną kamery monitoringu w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Na drugą część modernizacji trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ do jej realizacje potrzebna jest ekspertyza techniczna. Mowa tu o obiektach Slopestyle oraz Dirt Jumping. Ze względu na stan obiektu ta część będzie oddzielona i wyłączona z użytkowania do czasu ekspertyzy.

Koszt pierwszego etapu oszacowano na kwotę 120 tys. złotych. W przyszłym tygodniu miasto ma ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę prac budowlanych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, część obiektu może zostać oddana rowerzystom jeszcze przed wakacjami.

Przeczytaj także: Tor rowerowy BikePark przy ul. Janowskiej zamknięty od odwołania


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.