Nadciągają burze i grad. Alert RCB. Wydano ostrzeżenia dla naszego województwa

kulki gradu na dłoni
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Gwałtowne zmiany w pogodzie. Z piątku na sobotę w godzinach nocnych możliwy silny wiatr i miejscami burze. Odczuwalna duża różnica temperatur z soboty na niedzielę.

Zmiana pogody na weekend – zapowiada się silny wiatr

Nagłe załamanie pogody. Silne burze i różnica temperatur. Będziemy tego świadkiem dzisiejszej nocy. Aktywna strefa frontu atmosferycznego z opadami i silnymi burzami dotrze do naszego regionu. Istotne zmiany w pogodzie zobaczymy w nocy z piątku na sobotę.

Wykres prognozowanej burzy
Prognozowana burza w Sobotni poranek | WXCHARTS

Burze w regionie – alert RCB

Sobotni poranek może obfitować w ulewne gwałtowne burze wielokomórkowe, które do sobotniego przedpołudnia i południa będą kierować się dalej na północny – wschód. Miejscami może wystąpić gradobicie, silny wiatr i wyładowania atmosferyczne.

Zobacz nagranie ostatniej burzy nad Lublinem

Wydano ostrzeżenia dla naszego regionu. Alert RCB poniżej

alert RCB o burzach
SMS alert RCB

Gwałtowne burze i wysoka temperatura w weekend

Odczuwalna temperatura w sobotnie popołudnie może dochodzić do okolic 26-28°C. Miejscami w rejonach przygranicznych z Ukrainą do 29°C – 31°C, lokalnie 32°C.

Czytaj także – jak wyłączyć/zablokować alert RCB

Pogoda Sobota 05.08

Zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Suma opadów do 25 mm na południu. We wschodniej połowie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie do 30°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. – Źródło IMGW

Pogoda Niedziela 06.08

Zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Suma opadów do 25 mm na południu. We wschodniej połowie regionu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie do 30°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. – źródło IMGW

Korzystacie z alertów RCB? Przydatne są dla Was? Dajcie znać w komentarzu pod artykułem

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.