Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB. PORADNIK

Podpowiadamy, jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB
Podpowiadamy, jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB | fot. shutterstock

Telefony umożliwiają blokowanie numerów, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał odbierać od nich niechcianych SMS. Podpowiadamy, jak wyłączyć wiadomości od Alert RCB.

Jak wyłączyć Alert RCB?

Alert RCB to komunikat SMS, którego nadawcą jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa / powiatu o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burzy, niebezpiecznym zjawisku meteorologicznym itd.).

Aby korzystać z Alertu RCB nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Co jeśli nie chcemy otrzymywać wiadomości SMS od Alert RCB? Niestety, nie ma możliwości wypisania się z listy numerów, które otrzymują Alert RCB. Jedynym rozwiązaniem jest zablokowanie numeru Alert RCB na naszym telefonie. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak to zrobić krok po kroku.

Blokowanie numeru Alert RCB

Android

Lokalizacja polecenia blokowania wiadomości różni się w zależności od posiadanego telefonu z Androidem i zainstalowanej wersji systemu operacyjnego. Większość aplikacji SMS działa jak aplikacja Wiadomości Google, która jest standardową aplikacją Google na niektórych telefonach.

1. Uruchom aplikację Wiadomości i stuknij wiadomość, którą chcesz zablokować.

2. Stuknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

3. Z menu rozwijanego wybierz „Szczegóły”.

blokowanie sms alert rcb
Wybierz „Szczegóły” w menu rozwijanym | fot. Dominik Wąsik

4. Na stronie Szczegóły dotknij „Zablokuj i zgłoś spam”.

blokowanie sms alert rcb
Wybierz „Zablokuj i zgłoś spam” spośród dostępnych opcji | fot. Dominik Wąsik

5. W wyskakującym okienku wybierz, czy chcesz zgłosić wiadomości tekstowe jako spam. Jeśli tak, zaznacz pole „Zgłoś spam”. Jest to jednak opcjonalne — możesz wyczyścić pole wyboru, jeśli nie chcesz zgłaszać wiadomości. Dotknij „OK”, aby zablokować wszystkie przyszłe wiadomości od tego nadawcy.

blokowanie sms alert rcb
Klinik „OK”, aby zablokować numer Alert RCB | fot. Dominik Wąsik

iPhone – iOS

W aplikacji Wiadomości możesz blokować niechciane wiadomości, filtrować wiadomości od nieznanych nadawców oraz zgłaszać wiadomości niechciane lub spamerskie.

1. Otwórz rozmowę w Wiadomościach i stuknij w nazwę lub numer u góry ekranu rozmowy, a następnie stuknij w przycisk Więcej informacji w prawym górnym rogu.

2. Stuknij w Informacje.

3. Przewiń w dół i stuknij w Blokuj tę osobę.

Odblokowywanie wiadomości od Alert RCB?

Jeśli zablokowałeś SMS-y, a później zdecydujesz, że chcesz ponownie otrzymywać wiadomości od tego nadawcy, możesz je odblokować kilkoma kliknięciami. 

1. W aplikacji Wiadomości na Androida dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu. 

blokowanie sms alert rcb
Kliknij trzy kropki w górnym prawym rogu | fot. Dominik Wąsik

2. W menu rozwijanym dotknij opcji „Spam i zablokowane”.

blokowanie sms alert rcb
Wybierz „Spam i zablokowane” w menu wiadomości | fot. Dominik Wąsik

3. Stuknij wiadomość, którą chcesz odblokować, a następnie stuknij „Odblokuj”.

Stuknij wiadomości, które chcesz odblokować, i wybierz „Odblokuj”
Stuknij wiadomości, które chcesz odblokować, i wybierz „Odblokuj” | fot. Dominik Wąsik

iPhone – iOS

Aby wyświetlić listę zablokowanych kontaktów i numerów telefonu oraz zarządzać nią, przejdź do Ustawień i stuknij w Wiadomości > Zablokowane kontakty.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie mam trzech kropeczek, kiedy stuknę w wiadomość. W prawym górnym rogu mam tylko USUŃ. Co wtedy?

  2. Działało na Xperii. Na Samsungu nie ma takiej opcji. Najwyżej mogę wyłączyć powiadomienia dla danej konwersacji. Smutne. 🙁

  3. Na samsungu oczywiście działa tylko opcje są w innych miejscach. W wiadomościach(widoku wątków) wybieramy 3 kropki. przechodzimy do ustawień. Tam wybieramy blokowanie numerów i spamu i wybieramy blokuj numery. tam można wybrać numer z listy kontaktów, wiadomości albo wpisać ręcznie.

  4. Świetna procedura na Androida. Ma tylko jedną wadę, tj. nie działa.

  5. Nie działa na iPhone. Blokowałem już z 20 razy i za każdym razem przychodzi. Ha sobie nie życzę tych alertów dostawać, bo nie zawsze się sprawdzają.

  6. A jak to zablokować na MODEMIE INTERNETOWYM (ma funkcję nadawania i odbierania SMS) – modem jest używany na ŁĄCZU DANYCH w falowniku fotowoltaiki i po kilku smsach zapycha/zawiesza modem (nieprawidłowe zapytanie)

  7. Nie działa. W androidzie brak trzech kropek przy wiadomości. Nie mozna również zablokować z poziomu ustawień gdyż pokazuje, że wiadomość ma niepoprawny numer. Czy jest sposób aby nie otrzymywać tego spamu?