Na ulice Lublina wyjechały nowe trolejbusy. Wiemy, które linie obsługują

Do Lublina dotarła dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin
Do Lublina dotarła dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin

Dzisiejszego poranka na ulice Lublina wyjechały nowe, przegubowe trolejbusy marki Solaris Trollino 18M. Zostały skierowane do obsługi linii nr 150, 151, 153, 156 i 160.

Nowe trolejbusy na ulicach Lublina

Dostarczone na początku kwietnia trolejbusy (10 sztuk) to fabrycznie nowe, 18-metrowe, niskopodłogowe i klimatyzowane pojazdy. Są to kolejne przegubowe trolejbusy Solaris z nadwoziem IV generacji po modyfikacji designu.

Trolejbusy są wyposażone w baterie trakcyjne, które pozwolą im pokonywać odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową. Ponadto posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów, akceptujące wyłącznie płatności zbliżeniowe. Przystosowane są także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy posiadają również system do zliczania pasażerów.

Lublin był pierwszym polskim miastem, który postawił na fabrycznie nowe i niskopodłogowe trolejbusy przegubowe. W 2014 roku miasto kupiło dwanaście Solarisów Trollino 18. W 2018 roku natomiast pojawiło się 15 sztuk Ursusów CS18LFT. W taborze lubelskiej komunikacji miejskiej są już łącznie 42 przegubowe trolejbusy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.