Msza w Matki Boskiej Zielnej: ile trwa i czy jest obowiązkowa? Czy trzeba iść do kościoła 15 sierpnia?

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ile trwa msza w święto Matki Boskiej Zielnej 2023 i czy jest obowiązkowa? Nie wszyscy w końcu do końca zdają sobie sprawę z tego, czy 15 sierpnia trzeba iść do kościoła. Przedstawiamy najważniejsze informacje o święcie Matki Boskiej Zielnej w kościele.

Matki Boskiej Zielnej 2023 – msza: ile trwa msza w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny? Czy jest obowiązkowa? O której godzinie się rozpoczyna? Jak wygląda? Odpowiadamy na zadawane pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje o mszy w Matki Boskiej Zielnej 2023.

Matki Boskiej Zielnej 2023 MSZA: czy jest obowiązkowa?

Matki Boskiej Zielnej inaczej nazywane jest Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny. W naszym kraju jest to święto. Data Matki Boskiej Zielnej jest stała i rokrocznie święto to przypada w tym samym terminie. W 2023 roku, jak i w poprzednich latach, święto to przypada 15 sierpnia.

Matki Boskiej Zielnej jest świętem nakazanym. Oznacza to, że w 15 sierpnia udział w kościelnej mszy jest obowiązkowy dla wiernych. W Matki Boskiej Zielnej wierzący muszą udać się do kościoła. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła do poświęcenia bukiety z ziół, kwiatów, warzyw i owoców.

Zobacz także: 15 sierpnia – Matki Boskiej Zielnej. Czy jest wolne? Co to za święto?

Ile trwa msza w Matki Boskiej Zielnej?

Wiele osób szuka także informacji na temat tego, ile trwa msza w święto Matki Boskiej Zielnej. Czas jej trwania uzależniony jest od danej parafii, ale najczęściej wynosi tyle, co msza w niedzielę, czyli godzinę.

Wolne 15 sierpnia

Matki Boskiej Zielnej jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego we wtorek 15 sierpnia 2023 roku sklepy i galerie handlowe są zamknięte. Nieczynne są punkty usługowe. Niektóre restauracje otworzą się, ale mogą funkcjonować w innych godzinach niż zwykle. Otwarte mogą też być sklepy, za których ladą stanie właściciel.

Zobacz: 15 sierpnia 2023 – SKLEPY: otwarte czy zamknięte? Biedronka, Lidl, Żabka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.