15 sierpnia – Matki Boskiej Zielnej 2023. Czy jest wolne? Co to za święto?

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2022. Czy 15 sierpnia jest wolne?
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2022. Czy 15 sierpnia jest wolne? | fot. Adobe Stock

Matki Boskiej Zielnej 2023, inaczej Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, to święto kościelne, które wypada 15 sierpnia. W kościołach podczas nabożeństwa święci się bukiety z ziołami. Szczegółowe informacje na temat tego święta, można znaleźć poniżej.

Matki Boskiej Zielnej 2023

Data Matki Boskiej Zielnej jest stała i rokrocznie święto to przypada w tym samym terminie. W 2023 roku, jak i w poprzednich latach, święto to przypada 15 sierpnia. Tym razem będzie to wtorek. W tym dniu wypada też święto państwowe, tj. Święto Wojska Polskiego.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2023 – 15 sierpnia – jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że tego dnia zamknięte będą wszystkie urzędy, sklepy, galerie handlowe.

Zobacz: Sklepy 15 sierpnia 2023: otwarte czy zamknięte? Biedronka, Lidl, Żabka

Matki Boskiej Zielnej: co to za święto i czy trzeba iść do kościoła?

Święto Matki Boskiej Zielnej jest świętem nakazanym, co oznacza, że uczestnictwo tego dnia we Mszy Świętej jest obowiązkowe dla wszystkich katolików. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła do poświęcenia bukiety z ziół, kwiatów, warzyw i owoców.

Zobacz: Msza w Matki Boskiej Zielnej: ile trwa i czy jest obowiązkowa? Czy trzeba iść do kościoła 15 sierpnia?

Piesze pielgrzymki do Częstochowy, które wyruszają z miast w całej Polsce, właśnie na 15 sierpnia chcą dotrzeć na Jasną Górę.

We wtorek 15 sierpnia obchodzimy też Święto Wojska Polskiego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.