MPWiK Lublin sprzedaje ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem w Białce. Cena wywoławcza ponad 2,5 mln zł

Ośrodek wypoczynkowy Kropelka nad jeziorem w Białce
Ośrodek wypoczynkowy Kropelka nad jeziorem w Białce | fot. MPWiK Lublin

Malowniczo położony nad jeziorem Bialskim w Białce ośrodek wypoczynkowy „Kropelka” idzie pod młotek. Jego właściciel – MPWiK Lublin – chce za obiekt minimum 2 586 542,40 zł.

Ośrodek wypoczynkowy w Białce na sprzedaż

Ośrodek wypoczynkowy „Kropelka” nad jeziorem Bialskim w Białce mieści się na działce i powierzchni 5,46 ha i jest nastawiony na świadczenie usług hotelarskich, gastronomicznych oraz innych usług związanych z rekreacją i wypoczynkiem. Ośrodek został wybudowany w latach 70-tych. – Od tej pory obiekty ośrodka są systematycznie remontowane i modernizowane – zapewnia MPWiK.

Na stronie ośrodka możemy przeczytać, że oferuje on gościom m.in. całoroczny hotel, domki campingowe dostępne od maja do końca września, pole campingowe, parking, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, place zabaw, kącik malucha i bilard. Na terenie ośrodka jest też możliwość organizacji imprez okolicznościowych i szkoleń.

Ośrodek składa się z 82 domków wypoczynkowych oraz całorocznego obiektu hotelowego z częścią gastronomiczną. Ponadto na terenie ośrodka znajduje się budynek obecnie nieużytkowanej stołówki, budynek portierni, budynek magazynowy, budynki sanitariatów oraz pole namiotowe. Teren jest ogrodzony. Nie ma bezpośredniego dostępu do linii brzegowej, dojście do jeziora jest możliwe na zasadzie służebności gruntowej.

Cena wywoławcza do przetargu nieruchomości wynosi 2 422 000,00 zł. Cena wywoławcza nie obejmuje wyposażenia ośrodka. Licytacji podlega wyłącznie nieruchomość bez wyposażenia. Cena wyposażenia ośrodka wypoczynkowego „Kropelka” została ustalona na dodatkowe 164 542,40 zł.

Aby wziąć udział w przetargu, MPWiK wymaga wpłacenie przez zainteresowanych wadium w wysokości 25 tys. zł. Przetarg jest ustny, nieograniczony, a jego wyniki poznamy 25 maja 2022 r. Nieruchomość ma być wydana do 30 września br.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.