Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice!

Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice
Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice | materiały nadesłane

Motor Lublin rozpoczął obecny sezon od dwóch kolejnych remisów. Jak zaprezentują się piłkarze tego zespołu w nadchodzącym starciu z Górnikiem Polkowice? Czy kibice Motoru zobaczą w końcu komplet punktów? Sprawdźmy, co na ten temat sądzą zakłady sportowe.

Motor Lublin

Motor w poprzedniej kampanii był jedną z najbardziej pozytywnych niespodzianek. Drużyna, która przystępowała do rozgrywek w roli zespołu, który miał walczyć o środek tabeli, ostatecznie włączyła się do walki o awans. Trzeba również przyznać, że niewiele brakowało, aby ostatecznie ta misja zakończyła się powodzeniem.

Motor dotarł w końcu do decydującego spotkania w barażach z Ruchem Chorzów, które miało zdecydować o tym, która z drużyn awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie zdecydowanie lepsi w tym starciu okazali się piłkarze gospodarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że podopieczni Marka Saganowskiego wykonali kawał dobrej pracy w poprzedniej kampanii.

Jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też nic dziwnego, że przed rozpoczęciem tego sezonu analitycy zakładów bukmacherskich uznawali Motor Lublin za jednego z głównych kandydatów do awansu. Tym samym początek rozgrywek w wykonaniu tego zespołu można określić mianem niepowodzenia. Motor rozpoczął od 2 kolejnych remisów z niżej notowanymi przeciwnikami. Zarówno w rywalizacji z Garbarnią Kraków, jak również z Olimpią Elbląg ta drużyna była zdecydowanym faworytem, jeśli weźmiemy pod uwagę ofertę zakładów bukmacherskich.

Jeśli regularnie śledziłeś wyniki Motoru w poprzednim sezonie, to musisz wiedzieć, że przed startem tego sezonu doszło do zmiany trenera. Z dniem 30 czerwca Marek Saganowski przestał pełnić funkcję szkoleniowca tego zespołu. Pomimo tego, że drużyna osiągnęła najlepszy rezultat od długiego czasu, zdecydowano się na zmianę, a początek sezonu nie wskazuje niczego dobrego.

Motor obecnie plasuje się dopiero na 12 miejscu w tabeli i ma w dorobku zaledwie 2 wywalczone punkty. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie rozpędzony lider z Polkowic. No papierze faworytem tej rywalizacji jest ekipa gospodarzy. Zakłady bukmacherskie po raz pierwszy w tym sezonie upatrują faworyta w przeciwniku. Być może jednak będzie to dobra wiadomość dla piłkarzy tego zespołu, którzy będą mogli zagrać z mniejszą presją.

Motor Lublin – statystyki:

  • Motor Lublin zremisował w pierwszym meczu wyjazdowym tego sezonu z Garbarnią Kraków.
  • Lublinianie kończyli wyjazdowe spotkanie z Garbarnią w osłabieniu.
  • Ostatnie spotkanie tych drużyn w Polkowicach zakończyło się wynikiem 1:1.
  • W 2 ostatnich starciach pomiędzy tymi zespołami padł remis.
  • W 2 poprzednich meczach bezpośrednich skończyło się wynikiem -2,5 gola.
Motor Lublin - statystyki
Motor Lublin – statystyki

Górnik Polkowice

Piłkarze Górnika przed rozpoczęciem obecnej kampanii nie byli jednym z głównych kandydatów do awansu w opinii zakładów sportowych. Zdecydowanie wyżej oceniane były szanse takich drużyn, jak chociażby Motor, Polonia Warszawa czy Radunia Stężyca.

Górnik nic jednak nie robił sobie z takich przewidywań i rozpoczął rozgrywki ligowe od 2 kolejnych zwycięstw. Warto również podkreślić, że jest to jedna z nielicznych drużyn na tym poziomie rozgrywkowym, która do tej pory nie straciła nawet jednego gola. Górnik Polkowice w swoim pierwszym meczu ligowym wygrał na wyjeździe z Olimpią Elbląg, czyli dokonał czegoś, co nie udało się, chociażby drużynie Motoru Lublin. Warto również podkreślić, że w obu meczach z udziałem tego zespołu nie było wyniku btts i +2,5 gola.

Górnik Polkowice i Motor Lublin nie mają zbyt długiej historii meczów bezpośrednich w ostatnich latach. Oba te zespoły spotkały się po raz ostatni w poprzedniej kampanii i w obu meczach skończyło się remisem.

Górnik Polkowice – statystyki:

  • Górnik Polkowice rozpoczął rozgrywki ligowe od wygranej na wyjeździe z Olimpią Elbląg.
  • Polkowiczanie nie wygrali żadnego z 2 ostatnich meczów z Motorem Lublin.
  • Górnik Polkowice strzelił tylko jednego gola w 2 poprzednich meczach z Motorem Lublin.
  • Górnik ma serię 3 kolejnych zwycięstw, licząc również sparingi.
Górnik Polkowice - statystyki
Górnik Polkowice – statystyki

Zakłady bukmacherskie

Jak potoczy się ten mecz zdaniem zakładów bukmacherskich? Muszę przyznać, że jak na rozgrywki 2. Ligi – bukmacher przewiduje wiele zdarzeń. Faworytem tego meczu według zakładów bukmacherskich jest ekipa gospodarzy, czyli Górnika Polkowice. Motor Lublin nie przegrał jednak żadnego meczu od początku tego sezonu, więc bez wątpienia nie można tej ekipy skreślać.

Górnik Polkowice w obecnej kampanii rozegrał 2 mecze ligowe, w których strzelił przynajmniej jednego gola. Warto również podkreślić, że mówimy tutaj o drużynie, która do tej pory nie wyciągała piłki z własnej siatki nawet jeden raz. Górnik stawia więc na defensywę, a z przodu liczy, że zawsze coś wpadnie.

Górnik Polkowice do tej pory nie zanotował nawet jednej straconej bramki w obu rozegranych rywalizacjach, natomiast ekipa Motoru Lublin ma na koncie 2 kolejne wyniki z golem obu stron z Garbarnią i Olimpią. To, co jednak łączy oba zespoły to fakt, że w obu rozegranych meczach strzeliły po przynajmniej jednej bramce.

Faworytem tej rywalizacji będzie ekipa gospodarzy, jednak pomimo tych przewidywań, uważam, że ekipa przyjazna ustrzeli przynajmniej jedną bramkę. Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi drużynami na obiekcie Górnika Polkowice zakończyło się wynikiem 1:1, czyli taka prognoza się pokrywa.

Patrząc na to, jak zaprezentowała się ekipa Górnika Polkowice w obu rozegranych meczach na początku tego sezonu, nic dziwnego, że na wielu grupach pojawiają się dyskusję związane z możliwością zwycięstwa gospodarzy przynajmniej dwoma bramkami.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.