Motocykliści na „celowniku” policji — wzmożone kontrole przez weekend

motocykl, radiowóz
fot. KMP Lublin

Policjanci z lubelskiej drogówki przez weekend prowadzą wzmożone kontrole motocyklistów. Funkcjonariusze będą przede wszystkim zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania na drodze, brawurę i popełniane wykroczenia. Sprawdzą również stan techniczny oraz głośność wydechów.

Akcja „Brawura”, czyli wzmożone kontrole motocyklistów

Wiosenna aura sprzyja motocyklistom. Wielu z nich właśnie rozpoczyna sezon i pierwszy raz w tym roku wsiada na stery swoich jednośladów. Niestety nie wszyscy pamiętają o bezpieczeństwie. Wiele osób nie mając jeszcze obycia z jednośladem, wykonuje niebezpieczne manewry, które często kończą się wypadkiem.

Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, lekceważąc ograniczenia prędkości, czy też znaki mówiące o zakazie wyprzedzania. Dodatkowo, kierowcy samochodów po okresie zimowym nie zawsze pamiętają, że „motocykle są wszędzie” i niekiedy zapominają o częstym spoglądaniu w lusterka.

motocykle, policjanci, motocykliści
fot. KMP Lublin

Śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów

Niestety w ostatnich dniach nie obyło się bez wypadków z udziałem motocykli. Pomimo tego, że sezon dopiero się zaczyna, na terenie powiatu lubelskiego odnotowaliśmy już dwa śmiertelne wypadki z udziałem motocykli. Oba zdarzenia miały miejsce w Mętowie. W zderzeniu z oplem śmierć poniósł 29-latek. Z kolei z ciągnikiem rolniczym zderzył się 21-latek.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych wypadków. Jednocześnie apelują do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu. Nawet najprostsze manewry mogą zakończyć się tragicznie. We wszystkich zdarzeniach to właśnie kierujący jednośladami odnieśli obrażenia.

kontrola głośności wydechu
fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.