Misie będą jeździć w karetkach pogotowia. Żeby pocieszać małych pacjentów

Maskotki od IKEI będą jeździły w karetkach | fot. IKEA

Klienci i pracownicy IKEI przekazali łącznie kolorowych pluszaków do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego Lublina. Misie będą przekazywane dzieciom, które korzystają z pomocy karetki.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogli przekazać zakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki, wkładając do specjalnie przygotowanych dwóch pojemników, które znajdowały w wewnątrz sklepu. Zbiórka zabawek trwała do 5 stycznia. Łącznie udało się zebrać 800 sztuk.

„Cieszę się, że już po raz drugi w Lublinie akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem Klientów i pracowników IKEA. Dziękujemy bardzo za każdą przekazaną rzecz i zaangażowanie. Wiemy dobrze, że zabawki nie tylko sprawiają dzieciom dużo radości i bawią, ale mają także terapeutyczną moc, pozytywnie wpływają na ich rozwój, a bardzo często dają poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego bardzo potrzebne są szczególnie w takich miejscach jak szpitale i pogotowie ratunkowe, gdzie dzieci czują się nieswojo” – powiedziała Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Zabawki trafiły do karetek pogotowia Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, gdzie sprawdzą się idealnie, aby złagodzić stres dzieci związany z przebywaniem w obcym miejscu i odwrócą ich uwagę. To bardzo ważne zwłaszcza, kiedy trzeba wykonać podstawowe czynności medyczne, które często budzą u dzieci lęk.

„Serdecznie dziękujemy IKEA za zorganizowanie tej wspaniałej akcji i przekazanie nam zabawek. Maskotki wręczane będą przez ratowników medycznych naszego pogotowia, dziecięcym ofiarom wypadków bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Zabawka przekazana dzieciom w odpowiednim momencie i we właściwy sposób z pewnością pomoże ukoić psychiczny ból. Umożliwi również nawiązanie kontaktu z dzieckiem będącym w szoku, dzięki czemu prowadzenie akcji ratowniczej oraz wykonanie niezbędnych zabiegów medycznych będzie łatwiejsze” – mówi Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie.

„Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbyła się zbiórka, jest międzynarodową akcją społeczną IKEA. Ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. Akcja promuje zabawę i podkreśla, że jest ona niezbędnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Uczy zachowań społecznych, socjalnych, rozwija kreatywność i wyobraźnię oraz przygotowuje do dorosłego życia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.