Milionowe straty po pożarze dawnego centrum handlowego. Budynek nie nadaje się do użytku

Policjanci pilnujący budynek Domix po pożarze
Policjanci pilnujący budynek Domix po pożarze | fot. Dominik Wąsik

Trwa szacowanie strat spowodowanych pożarem, który wybuchł w budynku dawnego centrum handlowego Domix przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Budynek w ostatnim czasie służył jako magazyn mebli. Już wiadomo, że nie nadaje się on już do dalszego użytku.

Budynek nie nadaje się do użytku

Nie nadaje się do dalszego użytkowania. Chodzi o budynek dawnego centrum handlowego Domix przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Wczoraj doszło tam do dużego pożaru. Jak nam przekazał kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, w akcji gaśniczej trwającej prawie 17 godzin, brało udział łącznie 38 pojazdów i 107 strażaków.

Ogień zajął budynek o powierzchni blisko 6 tys. m kw., w którym magazynowane były meble. Strażacy mówią o bardzo trudnej akcji gaśniczej, ponieważ dostęp do środka budynku był bardzo utrudniony przez gęsty dym palącej się sklejki, a także samą konstrukcję budynku. Strażacy musieli wybić dziury w ścianach, by dostać się do trudno dostępnych miejsc.

Strażacy: przyczyna pożaru nieustalona

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustali to powołany biegły oraz policja. Obecnie trwa szacowanie powstałych strat. Te już wiadomo, że będą szły w miliony. W wyniku pożaru ucierpiała również pobliska Biedronka, do której wnętrza przez wentylację dostał się dym. W środę (07.02) sklep był zamknięty. Pracownicy musieli wyrzucić towar, który nie nadał się do użytku. W czwartek (08.02) sklep został ponownie otwarty, jednak w środku czuć w dalszym ciągu swąd.

Zobacz naszą relację i zdjęcia z akcji gaśniczej: Pożar dawnego centrum handlowego w Lublinie. Walka z ogniem trwa od godziny 2 w nocy [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

ZDJĘCIA Z CZWARTKOWEGO PORANKA

Na miejscu przez całą noc czuwali policjanci, by nikt nie wszedł do środka budynku.

Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej
Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej | fot. Dominik Wąsik
Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej
Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej | fot. Dominik Wąsik
Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej
Pożar budynku Domix przy Łęczyńskiej | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To ciekawe bo w dniu tego pożaru, wieczorem paliło się tam światło i było dużo aut na parkingu. Obawiam się ze było to podpalenie.