Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali sms-y od Alert RCB. Nadciągają groźne burze

burza piorun wyładowanie atmosferyczne pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w środę, 26 sierpnia, sms-y do mieszkańców województwa lubelskiego. Chodzi o ostrzeżenie przed burzami z silnym wiatrem i gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś rano, 26 sierpnia, ostrzeżenie dla województwa lubelskiego przed groźnymi burzami. – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

Czytaj także: Drugi stopień ostrzeżenia dla woj. lubelskiego. Porywisty wiatr osiągnie nawet 120 km/h

Alert RCB w województwie lubelskim – 26.08.2020

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w środę przed południem wiadomość SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (Alert RCB). W ciągu dnia i w nocy na tym obszarze prognozowane są burze z gradem i silnym wiatrem.

„Uwaga! Dziś (26.08) bardzo silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – czytamy w komunikacie rozesłanym przez Alert RCB do mieszkańców województwa lubelskiego.

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.).

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.