Drugi stopień ostrzeżenia dla woj. lubelskiego. Porywisty wiatr osiągnie nawet 120 km/h

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

IMGW ostrzega przed burzami i porywistym wiatrem na terenie województwa lubelskiego. W czasie burz wiatr może być niezwykle porywisty. W porywach może osiągnąć prędkość nawet 120 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dotyczące burz z gradem i silnym wiatrem dla województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj od godz. 17:00 do godz. 22:00. Meteorolodzy prognozują wystąpienie porywistego wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Michał Folwarski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czytaj dalej…

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.