Mieszkańcy tłumnie ruszyli na cmentarze, bo od jutra będą zamknięte. „Nie ma gdzie zaparkować”

korek męczenników majdanka cmentarz
Korek na ul. Droga Męczenników Majdanka przed wjazdem na cmentarz | fot. czytelnik Bartłomiej

Otrzymujemy informacje od mieszkańców Lublina, że przy lubelskich nekropoliach zrobiło się bardzo gwarnie. Wierni ruszyli na groby swoich najbliższych, bo od soboty wszystkie cmentarze będą zamknięte.

Przypomnijmy, że decyzją rządu od jutra, czyli soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z dużą ilością zakażeń koronawirusa w ostatnich dniach. Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że nie chcemy dopuścić do tego, że przed i na cmentarzach będą gromadziły się duże grupy ludzi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Cmentarze będą zamknięte we Wszystkich Świętych: sobotę, niedzielę i poniedziałek

W związku, że od soboty cmentarze będą zamknięte, mieszkańcy Lublina postanowili wykorzystać okazję, by przed zamknięciem nekropolii odwiedzić groby swoich bliskich i tłumnie ruszyli na lubelskie cmentarze. Otrzymujemy informacje, że w okolicach wszystkich cmentarzy na terenie Lublina tworzą się korki i są problemy z parkowaniem, ponieważ brakuje miejsc parkingowych.

Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia. Piszcie na naszego maila [email protected].

>>> POLECAMY: Cmentarze będą zamknięte. Sprzedawcy kwiatów i zniczy: „Co mamy zrobić z towarem?”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.