Cmentarze będą zamknięte we Wszystkich Świętych: sobotę, niedzielę i poniedziałek

IMG 20171025 152806
Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

„Podjęliśmy decyzję, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte” – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Cmentarze będą zamknięte 31 października, 1 i 2 listopada.

Rząd podjął decyzję w sprawie Wszystkich Świętych w Polsce

W piątek premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie Wszystkich Świętych w Polsce. Dzień poprzedzający (31 października), Wszystkich Świętych (1 listopada) i Dzień Zaduszny (2 listopada) to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte. Nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

„Nie chcemy dopuścić do tego, że przed i na cmentarzach będą gromadziły się duże grupy ludzi. Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby” – argumentował swoją decyzję premier Mateusz Morawiecki.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.