Mieszkańcy Narcyzowej mają już dość dziur. „Jesteśmy zbywani przez urzędników”

Fatalny stan nawierzchni ulicy Narcyzowej | fot. czytelnik Grzesiek

Mieszkańcy ulicy Narcyzowej i ulic do niej przyległych skarżą się na zły stan dróg w lubelskiej dzielnicy Ponikwoda. Twierdzą, że są za każdym razem zbywani przez urzędników.

Do naszej redakcji odezwał się czytelnik Grzegorz, który prosił o interwencję i nagłośnienie sprawy związanej z dziurawą jak szwajcarski ser ulicą Narcyzową, która mieści się w lubelskiej dzielnicy Ponikwoda. – „Zero zainteresowania ze strony władz miasta oraz ZDiM Lublin. Wszyscy zbywają Nas mieszkańców od długiego czasu” – pisze w liście do redakcji.

O co dokładnie chodzi? – „Odkąd mieszkam na tej ulicy jest wiecznie problem z komunikacją z urzędnikami odnośnie remontu naszej ulicy. Wiecznie spotykamy się z tłumaczeniami, że ulica jest nieurządzona i nie powinna być remontowana, że brak jest funduszy na remont. Najgorzej jest na wiosnę i jesień, kiedy występują opady. Ciężki sprzęt dodatkowo rozjeżdża to co zostało z jezdni” – pisze Pan Grzegorz.

Ulica Narcyzowa łączy ulicę Trześniowską z Dożynkową, co stanowi skrót dla większości samochodów. Na wąskiej uliczce z trudem wymijają się dwa samochody. W wysłużonej nawierzchni jezdni często powstają dziury.

„Droga jest wykonana z jakiegoś rodzaju destruktu, raz lub dwa razy na rok większe dziury zasypywane są kruszywem, które po większym opadzie jest wymyte. Ogólny stan dróg dzielnicy Ponikwoda (Majerankowa, Nasturcjowa, Brzozowa, Torowa, Narcyzowa, Grodzickiego) jest kiepski, ale śmiem twierdzić, że Narcyzowa jest w najgorszym stanie” – tłumaczy Pan Grzegorz.

Na ul. Narcyzowej obowiązuje ograniczenie tonażu do 3,5 tony oraz prędkości do 30 km na godzinę. – „Jakiś miesiąc temu ZDiM odrzuciło wniosek ubezpieczeniowy sąsiadce, która uszkodziła samochód, twierdząc, że droga nie jest ich własnością i jest nieurządzona” – dodaje.

Mieszkańcy domagają się większego remontu drogi, a nie tylko wysypania kruszywa w powstałe dziury. – „Prosimy o położenie chociaż kilkucentymetrowej warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej, przecież na coś płacimy podatki. Już nawet nie chodzi o eksploatację samochodów, ale o zdrowie osób starszych i dzieci” – apeluje Pan Grzegorz w imieniu okolicznych mieszkańców.

Co na to Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie? Czy ulica zostanie wyremontowana? – „W tym tygodniu będą wykonywane naprawy bieżące ulic gruntowych w tamtym rejonie, w tym także ul. Narcyzowej” – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Masz temat, który dotyczy Lublina i nasza redakcja mogłaby go nagłośnić? Prześlij nam informacje na adres [email protected]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.