Mieszkańcy Lublina i regionu otrzymali alert RCB. Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami

burza
Burza | fot. Adobe Stock

We wtorek (29 sierpnia) po godzinie 13 mieszkańcy i turyści w Lubelskiem otrzymali alert RCB z ostrzeżeniem o zmianie pogody. Wieczorem i w nocy na terenie woj. lubelskiego pojawią się silne burze z gradem i porywistym wiatrem.

Nadciągają burze z gradem – alert RCB 29.08

„Uwaga! Dziś, w nocy i rano (29/30.08) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – czytamy w komunikacie, które Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało we wtorek to osób przebywających na obszarze Lubelszczyzny.

Powiązane: Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB. PORADNIK

Meteorolodzy z IMGW prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad. Alert drugiego stopnia obowiązuje do środy (30.08) do godz. 6 rano.

Szczegóły dotyczące prognozowanych zjawisk pogodowych znajdziesz tu: Wieczorem i w nocy mogą przejść gwałtowne burze z silnymi opadami. Ostrzeżenie IMGW 29/30 sierpnia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.