Mieszkańcy chcą koncertu Zenka Martyniuka za pieniędze z budżetu obywatelskiego

Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent

Koncert Zenka Martyniuka i zespołu Akcent to jedna z propozycji, która została złożona jako wniosek w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego w Radzyniu Podlaskim.

Do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogli składać wnioski dotyczące budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zgłosili siedem propozycji. Teraz nastąpi ich weryfikacja, sprawdzenie wiarygodności podpisów oraz sprawdzenie możliwości ich realizacji.

W drugiej już edycji Budżetu Obywatelskiego zarezerwowano 100 tysięcy złotych, gdzie maksymalna wartość jednego projektu nie może przekraczać 50 tysięcy złotych.

Wśród złożonych propozycji jest organizacja imprezy „Disco Pałac w Radzyniu”, czyli gala muzyki disco polo z udziałem lidera zespołu Akcent – Zenona Martyniuka.

Oprócz tego mieszkańcy złożyli następujące projekty:

+ „Sprawny rower” – montaż stacji naprawczych dla rowerów, które będą zawierały podstawowe narzędzia do naprawy rowerów oraz pompkę;
+ dwa wnioski „Biblioteka sercem osiedla” – remont i doposażenie Filii nr 2 MBP im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, działającej przy ul. Spółdzielczej 8;
+ Wsparcie zakupu specjalistycznego wyposażenia Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do;
+ „Park w Radzyniu Wolny od Wron” – zatrudnienie sokolnika, który wypłoszy wrony z radzyńskiego parku oraz remont chodnika na ul. S. Wyszyńskiego;
+ remont chodnika na ul. Wyszyńskiego.

Tajne głosowanie na projekty odbędzie się na początku października.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.