Miasto Chełm odkupi chryzantemy od handlarzy. Kwiaty udekorują miasto

Miasto Chełm odkupi chryzantemy od handlarzy. Kwiaty udekorują miasto
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, 30 października, że cmentarze przez trzy najbliższe dni będą zamknięte. Oznacza to m. in. ogromne straty dla osób, które handlują kwiatami. Prezydent Chełma zdecydował, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupi chryzantemy od handlarzy.

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka, miejska spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupi od chełmskich handlowców chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać. Trafią one na ronda, skwery oraz do parków.

Dodatkowo miejska spółka proponuje możliwość złożenia wieńców i wiązanek na terenie nekropolii za pośrednictwem pracowników spółki.

„Kwiaty należy pozostawić na murze cmentarnym przy ulicy Mościckiego na odcinku pomiędzy bramą wjazdową do budynku administracyjnego a wejściem głównym. Warunkiem złożenia wiązanki na właściwym grobie jest dołączenie kartki ze wskazaniem imienia i nazwiska zmarłego, daty urodzenia lub śmierci w celu zlokalizowania miejsca pochówku. W przypadku dysponowania dokładnymi danymi grobu (oznaczenie sektora i rzędu) należy dopisać te informacje” – czytamy.

Na podobny pomysł wpadły władze Świdnika. Tam miejska spółka odkupi od lokalnych handlarzy znicze i zaświeci je na nagrobkach, na których nikt nie zdążył przed Wszystkimi Świętymi postawić świeczki. Czytaj więcej: Miasto Świdnik zaświeci znicz na każdym grobie bez świeczki. Znicze kupi od handlowców

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.