Miasto Świdnik zaświeci znicz na każdym grobie bez świeczki. Znicze kupi od handlowców

znicze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W związku z decyzją rządu od soboty do poniedziałku wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte. Mieszkańcy tłumnie ruszyli na groby bliskich, by zdążyć przed ich zamknięciem.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy została ogłoszona 8 godzin przed ich zamknięciem. Informacja ta sprawiła, że ludzie w wielu miejscach masowo ruszyli na cmentarze, by zdążyć z wizytą na grobach bliskich.

Zastępca burmistrza Świdnika Marcin Dmowski poinformował, że miasto w dzień zaduszny postawi znicz na każdym grobie na cmentarzu komunalnym, na którym nikt nie zdążył zapalić świeczki.

Znicze mają zostać zakupione od lokalnych sprzedawców, którzy będą sprzedawać znicze przed cmentarzem. Akcję przeprowadzi miejska spółka Przedsiębiorstwo Komunalne PEGIMEK.

Z podobnego pomysłu skorzysta miasto Chełm. Tam miejska spółka odkupi od lokalnych handlarzy chryzantemy, które udekorują ronda, skwery oraz parki. Czytaj więcej: Miasto Chełm odkupi chryzantemy od handlarzy. Kwiaty udekorują miasto

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Janusze są chronieni. Nie rozumiem tej nagonki na znicze i kwiaty. Może w górach prewencyjny skup oscypków?