Miał fałszywy dyplom ratownika i zakaz prowadzenia pojazdów. Wpadł po raz drugi

Fałszywy ratownik medyczny zatrzymany po raz drugi
Fałszywy ratownik medyczny zatrzymany po raz drugi | fot. KMP Lublin

Kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Niemce, który drugi raz pracował jako ratownik medyczny bez wymaganych uprawnień i prowadził pojazdy, mimo posiadanego zakazu.

Fałszywy ratownik medyczny w rękach policji

Zatrzymanie 41-latka było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z komisariatu 6. i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze, prowadząc czynności poszukiwawcze, natrafili na ślad mężczyzny na terenie Warszawy. Mężczyzna zatrudnił się tam jako kierowca i ratownik medyczny w jednej z firm.

„By zdobyć pracę, prawdopodobnie posłużył się podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

41-latek posiada aktualne 4 zakazy sądowe prowadzenia pojazdów, a w ubiegłym roku w Chełmie usłyszał zarzuty oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wówczas także zatrudnił się w jednej z placówek służby zdrowia w Chełmie, jako ratownik medyczny. O tym pisaliśmy tu: Pracował jako ratownik medyczny, choć nim nie był. Kierował karetką bez uprawnień

Teraz najbliższe pół roku spędzi w więzieniu, gdzie odbędzie karę za złamanie zakazów sądowych. Jednak wszystko wskazuje na to, że 41-latka czekają kolejne kłopoty. Funkcjonariusze z Lublina już przekazali materiały do Warszawy, gdzie policjanci potwierdzą okoliczności zatrudnienia w firmie świadczącej transport medyczny.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.