Pracował jako ratownik medyczny, choć nim nie był. Kierował karetką bez uprawnień

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Za oszustwo odpowie 40-letni mieszkaniec Lublina, który pracował jako ratownik medyczny, choć nim nie był. Jeździł karetką pogotowia, mając w dodatku orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania oszusta doszło w środę w Chełmie. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali samochód marki Opel Vectra, za którego kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna miał trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w marcu zatrudnił się w jednej z placówek służby zdrowia w Chełmie, jako ratownik medyczny. Posługiwał się przy tym podrobionym dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, a także podawał nieprawdziwe informacje odnośnie wcześniejszych swoich doświadczeń związanych z tym zawodem.

Okazało się także, że fałszywy ratownik wielokrotnie kierował karetką pogotowia mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.
Odpowie za oszustwa, posługiwania się podrobionym dokumentem oraz niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.