Miał blisko 4 promile w wydychanym powietrzu. Rowerzysta odpowie przed sądem

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów z patrolu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jechał rowerem z puszką piwa w ręku

Wczorajszej nocy na jednej z ulic w Janowie Lubelskim policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jechał niepewnie, a w ręku trzymał puszkę piwa. Jak się okazało, 33-latek kierował rowerem, mając w wydychanym powietrzu blisko 4 promile.

Zobacz również: 15-letnia rowerzystka potrącona na przejściu dla pieszych

Teraz cyklista za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2,5 tysiąca złotych. Sąd może orzec również zakaz jazdy rowerem — informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur.

Napisz w komentarzu anonimowo czy Twoim zdaniem taki rowerzysta może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.