15-latka wjechała rowerem na przejście dla pieszych, tam potrącił ją kierujący osobówką

Rozbita szyba przednia w samochodzie
Fot. KPP Łuków

Na szczęście niegroźnych urazów doznała 15-letnia rowerzystka, która została potrącona przez samochód. Z ustaleń policjantów wynika, że jadąc jednośladem, drogą dla rowerów wjechała na przejście dla pieszych. Tam potrącił ją kierujący osobówką.

Wjechała na przejście dla pieszych

Wczoraj przed godziną 12.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Karwaczu. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca rowerem zderzyła się z samochodem.

Nie przegap: Darmowe owoce w Lublinie. Gdzie?

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce, ustalili, że kierujący samochodem marki Volkswagen 76-latek z gminy Trzebieszów potrącił 15-letnią rowerzystką. Pokrzywdzona dziewczyna doznała, jak się później na szczęście okazało niegroźnych urazów.

Rower po wypadku
Fot. KPP Łuków

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że 15-letnia rowerzystka jechała jednośladem po drodze dla rowerów i najprawdopodobniej chcąc „przedostać” się na drugą stronę, wjechała na przejście dla pieszych.

Zobacz: Pierwsze butelkomaty w Lublinie. Wiemy, w których dokładnie sklepach

Tam potrącił ją jadący Volkswagenem 76-latek. 15-letnia rowerzystka z miejsca wypadku została przewieziona karetką do szpitala. Na szczęście tym razem skończyło się na niegroźnych obrażeniach.

Apel do rowerzystów

Policjanci apelują do rowerzystów, że taki manewr, jaki wykonywała 15-latka, dozwolony jest tylko w miejscu, gdzie jest wyznaczony przejazd dla rowerzystów, że przejście dla pieszych nie jest miejscem do przejeżdżania dla rowerzystów.

Sprawdź: Płatki żytnie wycofane! GIS ostrzega: mogą stanowić ryzyko dla zdrowia konsumenta

Przypominamy, że przejazd dla rowerzystów to powierzchnia jezdni lub torowiska, przeznaczona do przejeżdżania przez rowerzystów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Stosowany jest w miejscach, gdzie droga rowerowa lub pas rowerowy przecina poprzeczną jezdnię. Przypominamy też, że kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Wielokrotnie informowaliśmy, że rowerzyści zaliczani są do grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń — komentuje asp. szt. Marcin Józwik

Czy policja powinna prowadzić więcej zajęć w szkołach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby było mniej takich zdarzeń?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak policja powinna prowadzić w szkole zajęcia o ruchu drogowym,bo to co się dzieje (szczególnie z tymi gówniarkami z telefonikami) się już w pale nie mieści.