Darmowe owoce w Lublinie? Nic, tylko rwać

Darmowe mirabelki w Lublinie
Darmowe mirabelki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W ostatnich dniach mówi się o plantatorach z województwa lubelskiego, którzy ze względu na zbyt wysokie koszty zbioru owoców, zapraszają na darmowe porzeczki. W Lublinie również możemy dostać owoce za darmo. Wystarczy tylko się pofatygować.

Owoce za darmo w Lublinie

Rolnicy z województwa lubelskiego są rozczarowani cenami, które za zbiory proponują im skupy owoców. Koszty zbioru porzeczki przewyższają wartość owoców, dlatego niektórzy plantatorzy postanowili rozdać owoce za darmo. Wystarczy przyjechać na taką plantację i zerwać tyle owoców, ile się chce.

W Lublinie mieszkańcy również mogą dostać darmowe owoce. Obecnie możemy dostać mirabelki, które zbiera się na przełomie lipca i sierpnia. Drzewa mirabelki rosną na wielu terenach miejskich. Aktualnie obowiązujące przepisy nie zabraniają zbierania owoców z drzew rosnących na terenach publicznych.

„Kwestia ta pozostaje nieuregulowana. Jednak ze względów bezpieczeństwa, podczas zbierania owoców nie należy wchodzić na drzewa” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz także: Jabłka, winogrona, mirabelki. Zobacz miejsca w Lublinie, gdzie rosną dzikie drzewa i krzewy owocowe

Mieszkańcy zauważyli, że najwięcej mirabelek rośnie wzdłuż ścieżki rowerowej nad Zalew Zemborzycki. W ostatnich dniach wiele owoców spadło na ścieżkę i jest rozjeżdżana przez rowerzystów. Wystarczy przejechać się rowerem, by zerwać dojrzałe już owoce odmiany żółtej i czerwonej.

Z mirabelek można zrobić wiele różnorakich potraw, przetworów czy napojów. Dżemy, kompoty, czy nawet szarlotkę z mirabelkami. Mirabelki są polecane osobom w każdym wieku ze względu na swoje właściwości:

  • przeciwdziałają zaparciom – regulują trawienie i pracę jelit.
  • wspomagają odchudzanie.
  • przeciwdziałają miażdżycy.
  • poprawiają krążenie krwi.
  • łagodzą stany zapalne w organizmie.
  • obniżają ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu.

Zdjęcia

Drzewo mirabelki żółtej
Drzewo mirabelki żółtej | fot. Dominik Wąsik
Drzewo mirabelki czerwonej
Drzewo mirabelki czerwonej | fot. Dominik Wąsik

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Potwierdzam, że warto zbierać mirabelki. Kompot z wiśni i mirabelki +…. super .
    Pa

  2. Tylko za rządów PIS-u taki dobrobyt mamy że możemy sobie pozwolić na utrzymanie 3mln cudzoziemców (plus pełny socjal) i nawet plantatorzy swoje produkty rozdają za darmo. Kraina mlekiem i miodem płynąca.