Mercedesem pod prąd na jednokierunkowej ulicy w centrum miasta. Cofając, nie zauważyła w lusterku słupka

Kobieta kierująca Mercedesem wjechała pod prąd na ul. Podwale i uszkodziła słupek
Kobieta kierująca Mercedesem wjechała pod prąd na ul. Podwale i uszkodziła słupek | fot. Janusz Żychowicz, Dominik Wąsik

Gdy jest się pierwszy raz w obcym mieście, można pogubić się w obowiązującej organizacji ruchu. Jednak ten fakt nie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym znaków drogowych.

Nie zauważyła znaku?

Sytuacja miała miejsce w sobotę (8.07) po godz. 12 na ul. Podwale w centrum Lublina. Kobieta kierująca Mercedesem, jadąc od strony Placu Zamkowego, wjechała w ul. Podwale. Tam nie zwróciła na stojący po prawej stronie jezdni znak B-1 (zakaz ruchu), w wyniku czego ruszyła pod prąd jednokierunkowej ulicy.

Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów musiała się zatrzymać, bowiem na jej drodze „stanęły” auta jadące od strony ul. Wyszyńskiego. Jeden z kierowców zwrócił uwagę kobiecie, że ta porusza się pod prąd. Po chwili wrzuciła wsteczny i ruszyła w kierunku pl. Zamkowego.

Gdy dojechała do rozwidlenia ulicy, poczuła lekkie uderzenie. Okazało się, że uderzyła w metalowy słupek, którego nie zauważyła w lusterkach. Mercedes po całym zajściu odjechał z miejsca zdarzenia. Całą sytuację zarejestrował jeden z naszych czytelników.

Nagranie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.