Meeting of Styles Lublin 2022. Do naszego miasta zjadą się najlepsi grafficiarze z Polski i świata

Ściana oporowa przy hali Globus będzie pomalowana w ramach Meeting of Styles
Ściana oporowa przy hali Globus będzie pomalowana w ramach Meeting of Styles | fot. Dominik Wąsik

Lublin ponownie stanie się stolicą street artu. To właśnie tu odbędzie się 11. edycja najstarszego festiwal graffiti Meeting of Styles 2022. Impreza potrwa trzy dni. Poznaliśmy program tegorocznego wydarzenia.

Meeting of Styles Lublin 2022

Meeting Of Styles jest to najstarszy festiwal graffiti na świecie i tym samym w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting. Główną ideą festiwalu graffiti jest prezentacja graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz zapewnienie przestrzeni do twórczej aktywności młodych ludzi, oraz rozwoju ich pasji i zainteresowań.

Meeting Of Styles Lublin od 2011 roku gości najlepszych pisarzy z całej Polski i świata. Organizacja wydarzenia pozwala skorzystać z doświadczenia i popularności wydarzenia na całym świecie, co niewątpliwie podnosi również prestiż lubelskiego wydarzenia.

Sukces poprzednich edycji Meeting of Styles dowodzi, że Lublin cieszy się ogromnym zapotrzebowaniem na tego typu wydarzenia, a niezwykle dynamiczna lokalna społeczność osób zainteresowanych sztuką graffiti z roku na rok zwiększa swój zasięg i czyni program bardziej zróżnicowanym i interesującym.

Meeting Of Styles 2022 w Lublinie rozpocznie się 5 sierpnia warsztatami dla młodzieży, które odbędą się w Miejscówce, czyli przestrzeni dla młodzieży w SKENDE. Ich efektem będzie mural namalowany według projektu stworzonego przez młodzież pod okiem znanej graficzki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej.

Następnego dnia, 6 sierpnia, o godz. 10.00 na terenach zielonych przy SKENDE ruszy jam graffiti, a wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja, znanego jako KOMART. Ostatni dzień (7 sierpnia) również poświęcony będzie twórczości – goście festiwalu rozpoczną prace o godzinie 11.00 na ścianie oporowej przy hali Globus, od strony ul. Zana.

Meeting of Styles Lublin 2022 – program

PIĄTEK – 5 SIERPNIA

Warsztaty malowania graffiti dla młodzieży – Miejscówka

10:00-11:30
11:30-13:00
13:00-14:30

SOBOTA – 6 SIERPNIA

Jam Graffiti – tereny zielone SKENDE

10:00 – start imprezy
18:00 – zakończenie imprezy
20:00 – wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja aka KOMART w LuCreate Galeria
22:00 – afterparty – Święty Spokój

NIEDZIELA – 7 SIERPNIA

Jam Graffiti – ściana oporowa przy hali Globus, od strony ul. Zana

11:00 – start imprezy
18:00 – zakończenie imprezy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.