McDonald’s rezygnuje z plastiku – koniec z plastikowymi sztućcami

mcdonalds frytki fast food
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Sieć restauracji McDonald’s rezygnuje z plastikowych sztućców. W zamian wprowadza ich biodegradowalne odpowiedniki. McDonald’s ogranicza zużycie plastiku.

Drewniane sztućce w McDonald’s

Od 1 czerwca do 1 lipca we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce potrwa wymiana dotychczasowych, plastikowych sztućców. Zmiana dotyczy również plastikowych łyżek od lodów McFlurry.

ZOBACZ TAKŻE:
► McDonald’s podnosi ceny – klienci wściekli. Te popularne produkty są teraz droższe

Plastikowe sztućce zostaną zastąpione biodegradowalnymi odpowiednikami – drewnianymi sztućcami. W przypadku łyżki od lodów McFlurry, będzie do tymczasowe rozwiązanie.

McDonald’s ogranicza zużycie plastiku oraz sukcesywnie wdraża segregację i recycling śmieci we wszystkich restauracjach. Sieć informuje, że wciąż trwają prace nad nowymi rozwiązaniami.

Przypomnijmy, że w styczniu 2020 r. sieć McDonald’s zastąpiła plastikowe słomki. Papierowe słomki w McDonald’s przeszły wiele testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności.

NOWOŚCI W MCDONALD’S:
► Nowości w McDonalds – CZERWIEC 2021. Chicken Box, Chicken Tenders, Chai Latte

„Nowe papierowe słomki mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny bez namakania. To ponad dwukrotnie dłużej niż ich poprzednia wersja” – wyjaśnia Agnieszka Czarnecka, menadżer ds. zakupów McDonald’s Polska.

McDonald’s zmienił także opakowania lodów McFlurry i patyczki do baloników na całkowicie papierowe.

POWIĄZANE:
► Kawa w McDonalds za 3 zł. Kawowe poniedziałki od 24 maja w McDonalds

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.