Maseczki na świeżym powietrzu wkrótce przestaną być obowiązkowe

maseczka ochronna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy maseczki nadal będą obowiązkowe? Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad możliwością zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

AKTUALIZACJA:
Od 15 maja nie trzeba nosić maseczek na świeżym powietrzu [LINK]

Maseczki przestaną być obowiązkowe

Od 10 października 2020 r. w Polsce mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki, rząd myśli też o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek. Nakaz miałby przestać obowiązywać już niedługo, ale tylko w niektórych miejscach.

„Będę rekomendował zdejmowanie maseczek na zewnątrz, gdy średnia tygodniowa będzie na poziomie 4-5 tys. zakażeń. My oczywiście dysponujemy prognozami i wiemy mniej więcej, jak czasowo będzie wyglądało to dochodzenie do tej liczby zachorowań” – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że maseczki będą nadal obowiązkowe w komunikacji miejskiej i w zamkniętych przestrzeniach, ale „na świeżym powietrzu” obowiązek ten zostałby zniesiony. Konkretne terminy i zasady, jakie będą obowiązywać, mają zostać ogłoszone na dzisiejszej konferencji rządu dot. znoszenia obostrzeń.

ZOBACZ TAKŻE:
Od 4 maja dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół. Całkowity koniec nauki zdalnej do końca maja

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.