Marsz Równości w Lublinie. Sąd podtrzymał decyzję zakazania przemarszu

Bartosz Staszewski złożył odwołanie od decyzji prezydenta do Sądu Okręgowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił odwołanie organizatorów Marszu Równości i jego kontrmanifestacji od decyzji prezydenta Lublina.

Przypomnijmy, że we wtorek Krzysztof Żuk wydał decyzję o zakazaniu Marszu Równości i jego kontrmanifestacji organizowanego przez ONR ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców.

– „Zagrożone jest mienie, zarówno właścicieli budynków i obiektów budowlanych na trasie przemarszu, jak też związene z infrastrukturą drogową i transportową, w tym obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pomniki, przy których plansowane są zatrzymania kolumny marszu.” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezydenta do organizatorów.

Organizatorzy mają teraz 24 godziny na odwołanie się do Sądu Apelacyjnego. Jego decyzja będzie ostateczna.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Proponuję przenieść Marsz Równości w Lublinie na Synaj. Tam będziecie mieli lepsze warunki socjalno-bytowe, lepszą pogodę, przestrzeń i równość we wszelkiej formie.