Marsz Równości w Lublinie. Sąd podtrzymał decyzję zakazania przemarszu

IMG 20181010 110616
Bartosz Staszewski złożył odwołanie od decyzji prezydenta do Sądu Okręgowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Sąd Okręgowy w Lublinie odrzucił odwołanie organizatorów Marszu Równości i jego kontrmanifestacji od decyzji prezydenta Lublina.

Przypomnijmy, że we wtorek Krzysztof Żuk wydał decyzję o zakazaniu Marszu Równości i jego kontrmanifestacji organizowanego przez ONR ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców.

– „Zagrożone jest mienie, zarówno właścicieli budynków i obiektów budowlanych na trasie przemarszu, jak też związene z infrastrukturą drogową i transportową, w tym obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pomniki, przy których plansowane są zatrzymania kolumny marszu.” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezydenta do organizatorów.

Organizatorzy mają teraz 24 godziny na odwołanie się do Sądu Apelacyjnego. Jego decyzja będzie ostateczna.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Proponuję przenieść Marsz Równości w Lublinie na Synaj. Tam będziecie mieli lepsze warunki socjalno-bytowe, lepszą pogodę, przestrzeń i równość we wszelkiej formie.

  2. wynaturzenia powinno się leczyć, mądry lekarz powiedział ze homosexualizm zwiazany jest z autyzmem