Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zakazał Marszu Równości

DSC02416 e1448992493517
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie nie odbędzie się Marsz Równości, który był planowany na sobotę 13 października. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zabronił przemarszu ulicami miasta.

W ubiegłym tygodniu prezydent Lublina skierował do lubelskiej policji wniosek o wydanie opinii na temat zagrożenia, które może być spowodowane przemarszem uczestników Marszu Równości i jego kontrmanifestacji.

– „Niemniej jednak, na podstawie analizy i oceny podobnych wydarzeń, które miały miejsce w innych częściach kraju, należy domniemywać, iż istnieje prawdopodobieństwo udziału w „Marszu Równości” planowanym na dzień 13 października różnych grup społecznych o przeciwstawnych poglądach, których spotkanie w jednym miejscu może doprowadzić do konfliktu i może być jednocześnie zagrożeniem dla mieszkańców Lublina.” – czytamy w piśmie przesłanym do prezydenta Lublina.

Prezydent Lublina zakazał Marszu Równości

Podczas wtorkowej konferencji Krzysztof Żuk wydał zakaz organizacji Marszu Równości, który powinien odbyć się w sobotę 13 października.

– „Zagrożone jest mienie, zarówno właścicieli budynków i obiektów budowlanych na trasie przemarszu, jak też związene z infrastrukturą drogową i transportową, w tym obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pomniki, przy których plansowane są zatrzymania kolumny marszu.” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezydenta do organizatorów.

24 godziny

Zgodnie z prawem organizatorzy Marszu Równości mają 24 godziny na złożenie odwołania do Sądu Okręgowego w Lublinie. Tyle samo czasu będą mieli sędziowie na rozstrzygnięcie. Gdy odwołanie zostanie zaskarżona sprawa trafi do Sądu Apelacyjnego, który również będzie miał dobę na wydanie decyzji.

– Nie zgadzamy się z tą decyzją i poinformujemy o kolejnych krokach jakie podejmiemy – zapowiadają organizatorzy.

Poczytaj więcej o Marszu Równości w Lublinie – kliknij TUTAJ.

Czy popieracie decyzję prezydenta Lublina? Czekamy na Wasze komentarze!

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak chce pokazać, że ma na celu dobro mieszkańców każdy ma pretensje do niego bo zapewne uprzedzony ale jakby dopuścił do marszu a potem połowa miasta byłaby zdemolowana zaraz podniosłyby się głosy jaki z niego prezydent miasta jak dopuszcza do takich sytuacji….

  2. Świetna decyzja, choć katolikiem nie jestem, organizowanie marszu w 101 rocznicę objawień fatimskich byłoby wręcz oburzające dla katolików. To nieetyczne, szanujmy się. Homoseksualiści oczekują tolerancji społeczeństwa, ale sami nie tolerują i nie szanują poglądów i wyznań innych ludzi. Marsz równości w tym dniu, mieście i w ogóle w Polsce jako kraju katolickim to oczywista prowokacja. Jest tu też za dużo ludzi którzy nie akceptują homoseksualistow. Taki marsz jest po prostu niebezpieczny, powinno się też promować standardowy model rodziny. Nie rozumiem o co oni chcą w ogóle osiągnąć organizując takie manifestacje. Brawo, Panie Krzysztofie.

  3. smieszne… Lublin jak zwykle zacofany na tle innych miast Polski…. podobnie wiekszosc Lublinian…. lepiej idzcie się pomodlić….. czy cos…

  4. Zadaniem władz miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przemarszu. Najłatwiej zakazać bo to nie wymaga wysiłku