Marsz Równości 2021. Czy prezydent Lublina zakaże organizacji zgromadzenia?

Policjanci zabezpieczający Marsz Równości w Lublinie
Policjanci zabezpieczający Marsz Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

III Marsz Równości w Lublinie ma odbyć się 23 października. Czy prezydent Lublina spróbuje zakazać organizacji zgromadzenia, tłumacząc to względami bezpieczeństwa, tak jak to miało miejsce w 2019 roku?

Marsz Równości Lublin 2021

Trzecia edycja Marszu Równości została zaplanowana na sobotę, 23 października. Planowana trasa przemarszu uczestników III Marszu Równości w Lublinie: Aleje Racławickie na wysokości Placu Teatralnego (CSK), Aleje Racławickie, ul. Lipowa, ul. Prezydenta G. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. J. Sowińskiego, ul. J. Poniatowskiego, ul. ks. J. Popiełuszki, plac przed Galerią Labirynt.

Szczegóły: Marsz Równości 2021 w Lublinie. Znamy datę i trasę marszu. Jakimi ulicami przejdzie?

Czy podobnie, jak miało to miejsce w 2019 roku, prezydent Lublina Krzysztof Żuk podejmie próbę zakazu organizacji Marszu Równości? Takie pytanie skierowaliśmy do biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Po otrzymaniu wniosku Wydział Bezpieczeństwa UM Lublin przeprowadza analizę zgłoszenia, zwłaszcza pod kątem trasy marszu oraz zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestników i mieszkańców miasta. Na ten moment nie ma przesłanek do wydania decyzji o zakazie zgromadzenia” – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Powiązane: Marsz Równości 2019 przeszedł przez Lublin. Kolory tęczy, muzyka i mnóstwo policji – ZDJĘCIA, WIDEO

„Mając na uwadze obowiązujące przepisy prawa, jak również incydenty zagrażające bezpieczeństwu uczestników i mieszkańców miasta w trakcie poprzednich dwóch edycji marszu, informacja o zgromadzeniu została niezwłocznie przekazana Policji, jako organowi odpowiedzialnemu za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego” – informuje Duma.

„Priorytetem dla Prezydenta Miasta jest bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego miejskie służby pozostają w stałym kontakcie z Policją w celu zapewnienia spokojnego przebiegu marszu” – dodaje rzeczniczka prezydenta Lublina.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.