Marsz Równości 2021 w Lublinie. Znamy datę i trasę marszu. Jakimi ulicami przejdzie?

Marsz Równości w Lublinie
Marsz Równości w Lublinie | fot. Damian Gerhand

Marsz Równości wyruszy w sobotę 23 października sprzed Placu Teatralnego i zakończy się na placu przed Galerią Labirynt. Poznaliśmy datę i trasę tegorocznego Marszu Równości w Lublinie.

Trasa Marszu Równości 2021 w Lublinie

W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Lublin pojawiła się informacja o zgłoszeniu zgromadzenia publicznego, które jest planowane na sobotę, 23 października w godz. 13:00-16:00. Jego uczestnicy zaplanowali trasę przemarszu: Aleje Racławickie na wysokości Placu Teatralnego (CSK), Aleje Racławickie, ul. Lipowa, ul. Prezydenta G. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. J. Sowińskiego, ul. J. Poniatowskiego, ul. ks. J. Popiełuszki, plac przed Galerią Labirynt.

Z oficjalnych informacji wynika, że jest to trasa tegorocznego Marszu Równości w Lublinie. – „W tym roku będziemy maszerować z hasłem „Przerażająco queerowo – idziemy dla tych, którzy się boją” – a jak wiemy powodów do strachu osoby LGBT+ w Polsce mają wiele. W ten wyjątkowy dzień nie będziemy jednak unikać tego, co nas przeraża, a staniemy z tym twarzą w twarz – w kostiumach i pod znakiem tęczy!” – czytamy w opisie wydarzenia.

Ostatni Marsz Równości w Lublinie odbył się 29 września 2019 r. Wówczas również rozpoczął się on przed Placem Teatralnym. Następnie jego uczestnicy przeszli ulicami: Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i ponownie na Al. Racławickie. Marsz Równości 2019 przeszedł przez Lublin. Kolory tęczy, muzyka i mnóstwo policji – ZDJĘCIA, WIDEO

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.