Mały bohater uratował babcie z pożaru i wrócił po psa i papugę. Postawa na medal!

Pożar domu Lublin Bronowice
Zdjęcie spalonego mieszkania z którego bliskich ewakuował 12 latek

Ogromną odwagą wykazał się 12-letni chłopiec, który widząc dym wyprowadził z pożaru babcię. Po chwili wrócił po psa i po papugę. Na miejscu interweniowali strażacy, którzy szybko ugasili nadpalone elementy. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Pożar w jednej z kamienic na Bronowicach

Ostatnią niedzielę na długo zapamięta pewien bohaterski 12-latek, który zauważył płomienie w lokalu mieszkaniowym, gdzie przebywał z babcią psem i papugą. Służby zgłoszenie o tym pożarze otrzymały w ostatnią niedzielę po południu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, ogień pojawił się na klatce schodowej oraz na poddaszu jednej z kamienic w dzielnicy Bronowice.

Straż Pożarna - strażak
Straż Pożarna – strażak | fot. Dominik Wąsik

Szybkie działanie z happy endem

Chłopiec od razu pomógł 83-latce bezpiecznie wyjść z budynku, a następnie szybko wrócił do mieszkania po swoje zwierzaki – psa i papugę. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Domownicy zostali przewiezieni do szpitala na badania kontrolne.

Zaalarmowani o zdarzeniu strażacy szybko ugasili ogień. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny pojawienia się ognia. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar mógł powstać przez niedopałek papierosa – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Brawo za odwagę młody człowieku. Postawa godna do naśladowania. Jeśli też tak sądzisz zostaw ciepłe słowa w komentarzu pod artykułem.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Brawo chłopcze,nie myślałeś o sobie tylko o bliskich .Kochanej babci i zwierzątkach. Jesteś prawdziwym bohaterem.♥️💕