Lublin. Zrobią zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 i rozbudują ul. Dworcową. Otwarto oferty przetargowe

DSC03311
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dziś otwarto oferty firm, chcących rozbudować ul. Dworcową wraz z budową zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 oraz nowego ronda w okolicy Targów Lublin.

Dzisiaj poznaliśmy oferty na kolejne zadanie w ramach projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla LOF. W przetargu wpłynęły trzy oferty, ale każda z nich przekracza założony budżet inwestycji: 12,9 mln zł. Najtańsza z ofert (Budimex z Warszawy) opiewa na 13,1 mln zł. Pruszkowski Strabag wycenił swoje prace na 13,7 mln zł, natomiast najdroższe okazało się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które chce 14,4 mln zł.

Postępowanie przetargowe dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80. Ulica Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony.

Wykonawca będzie miał za zadanie również budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, wykonanie oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznych. Dodatkowo zostanie przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa.

Teraz urzędnicy przeanalizują złożone oferty. Następnie podejmą decyzję, czy dołożą brakującą kwotę do najtańszej oferty, czy też unieważnią przetarg i rozpiszą go ponownie.

Czytaj także: Lublin. Budowa Dworca Metropolitalnego pod znakiem zapytania. Ceny przekraczają budżet

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.