LUBLIN: Wkrótce ruszy przebudowa ważnego skrzyżowania. Będą spore utrudnienia

IMG 3376
Rondo Lubelskiego Lipca '80 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Najpóźniej na początku sierpnia, wyłoniona firma rozpocznie prace przy przebudowie ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Dla kierowców oznaczać będzie to miesiące utrudnień i objazdów.

Dzisiaj podpisano umowę pomiędzy miastem a wyłonioną firmą, której oferta została wybrano jako najkorzystniejsza w przetargu – Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów. Firma przebuduje rondo Lubelskiego Lipca ’80 (przy Gali) i ul. Fabryczną z mostem na Czerniejówce.

PRD Lubartów swoje prace oszacowało na kwotę ponad 61 mln zł. Teraz drogowcy mają maksymalnie trzy tygodnie na przygotowanie placu budowy oraz zaprojektowanie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie placu budowy.

Jak będzie wyglądał projekt organizacji ruchu? – Poinformujemy o nim, gdy zostanie opracowany, zaopiniowany przez policję i zatwierdzony przez Zarząd Dróg i Mostów – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Ruch prawdopodobnie zostanie przerzucony z ul. Fabrycznej w ul. Wolską. Tamtędy też prawdopodobnie będzie się poruszała komunikacja miejska, jeśli wykonawca przebudowy ronda i ul. Fabrycznej wyłączy z użytku na czas prac most na rzece Czerniejówka.

Kiedy rozpoczną się prace? – Plac budowy zostanie przekazany w ciągu 14 – 21 dni od podpisania umowy, czyli najpóźniej na początku sierpnia – wyjaśnia Kieliszek.

Co się zmieni?

W ramach zadania przebudowane zostanie rondo Lubelskiego Lipca ’80 wraz ze wszystkimi wlotami. Na ul. Fabrycznej zostanie wymieniona konstrukcja mostu na Czerniejówce.

Więcej o tej inwestycji przeczytasz w tym artykule – Przebudowa ronda przy Gali i ul. Fabrycznej. Sprawdź, co się zmieni [INFO]

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kiedy wreszcie ruszy przebudowa skrzyżowania Racławickie-Poniatowskiego? Czas chyba żeby z Czechowa normalnie jechać w kierunku Czubów?
    Są już postawione pomniki obecnej władzy w postaci stadionu i pływalni. Teraz wreszcie czas Coś dla zmotoryzowanych.