Od poniedziałku utrudnienia na wylotówce z Lublina. Ruch wahadłowy

Przebudowa ul. Abramowickiej | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Kierowcy wyjeżdżający z Lublina spodziewajcie się utrudnień. Od poniedziałku rusza kolejny etap przebudowy ul. Abramowickiej. Prace potrwają do kwietnia 2019 roku.

Od najbliższego poniedziałku (12 marca) wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystąpi do kolejnego etapu prac. – Wykonawca planuje wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od ulicy Sadowej do granic miasta – informuje Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

W okresie prac na skrzyżowaniu ul. Abramowickiej z ul. Odległą, a także z ul. Podleśną wloty tych dróg zostaną zamknięte dla ruchu. W tym czasie dojazd do posesji przy ul. Odległej i Wólczańskiej będzie dostępny jedynie od strony ul. F. Strojnowskiego. Natomiast na posesje przy ul. Podleśnej dojazd będzie możliwy od ul. Barwnej.

W ramach zadania ul. Abramowicka na odcinku od ul. Sadowej do granicy Lublina zostanie poszerzona do czterech pasów, z czego skrajne będą służyły do skrętu. Będą z nich korzystać również pojazdy komunikacji miejskiej jako buspasy. Wzdłuż nowej drogi pojawią się też chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Przy granicy miasta zostanie wybudowana pętla autobusowa z parkingiem (P+R) dla 25 samochodów. Ma to zachęcić kierowców do pozostawienia aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską. Podobny ma powstać również przy ul. Choiny.

Czytaj więcej o tym zadaniu – Rusza przebudowa ulicy AbramowickiejWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.