Rusza przebudowa ulicy Abramowickiej. Blisko 500 drzew do wycięcia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Dziś ruszyły prace związane z przygotowaniem ulicy Abramowickiej do przebudowy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

We wtorek wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej rozpoczął wycinkę drzew i krzewów. Wycinka będzie prowadzona po obu stronach drogi na fragmencie od ul. Sadowej do granic miasta.

– Prace przebiegać będą na krótkich odcinkach, wyłącznie po jednej stronie ul. Abramowickiej. Poza wyjątkowymi sytuacjami, pas ruchu na odcinku prac zostanie zawężony, z dopuszczeniem ruchu w obu kierunkach – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Na tym odcinku wyciętych zostanie około 470 drzew. Jednak znaczna część to samosiejki lub niewielkie drzewa.

Więcej utrudnień od wiosny

Prace związane z uporządkowaniem zieleni, rozbiórką kolidujących budynków czy geodezją są tylko przygotowaniem do prac budowlanych, które wykonawca planuje rozpocząć do wiosny. Tutaj kierowcy będą musieli się liczyć z poważniejszymi utrudnieniami.

– O kolejnych etapach tymczasowej organizacji ruchu będziemy informować po ich zatwierdzeniu i zaopiniowaniu przez policję – dodaje Karol Kieliszek.

Przebudowa ul. Abramowickiej

W ramach zadania ul. Abramowicka na odcinku od ul. Sadowej do granicy Lublina zostanie poszerzona do czterech pasów, z czego skrajne będą służyły do skrętu. Będą z nich korzystać również pojazdy komunikacji miejskiej jako buspasy. Wzdłuż nowej drogi pojawią się też chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Przy granicy miasta zostanie wybudowana pętla autobusowa z parkingiem (P+R) dla 25 samochodów. Ma to zachęcić kierowców do pozostawienia aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską. Podobny ma powstać również przy ul. Choiny.

– Jest to kolejny z naszych projektów, którego celem jest zwiększeniu udziału podróży po mieście komunikacją zbiorową względem transportu indywidualnego. Mieszkańcy gmin przyległych będą mieli komfortowe miejsca, do tego by zostawić swój samochód lub rower i udać się w dalszą podróż miejskim autobusem – wyjaśnia Kieliszek.

Zadanie realizuje firma Strabag, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Spółka swoje prace wyceniła na 32,5 mln złotych. Prace mają się zakończyć w kwietniu 2019 roku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.