Lublin: Szukają imienia dla samicy sokoła wędrownego. Do wygrania są gadżety

Na kominie elektrociepłowni Wrotków mieszkają sokoły wędrowne

Trwa konkurs na imię dla samicy sokoła, która wraz z partnerem Łupkiem zamieszkała na kominie elektrociepłowni Wrotków. Ptaki w najbliższych dniach spodziewają się wyklucia pięciu pisklaków.

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „SOKÓŁ” zorganizowało konkurs na imię dla dorosłej samicy sokoła wędrownego, która mieszka na terenie lubelskiej elektrociepłowni i właśnie wysiaduje jaja. Sokole gniazdo mieści się kominie PGE EC Lublin, w dzielnicy Wrotków, na wysokości 120 metrów.

Zgłoszenia są przyjmowane do 22 kwietnia. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków jest fundatorem nagród. Formularz konkursowy i szczegóły znajdziecie na stronie www.peregrinus.pl.

Przypomnijmy, że dzięki zamontowanym kamerom w środku i przed budką lęgową można przyglądać się na żywo ptakom na kominie lubelskiej elektrociepłowni. O tym pisaliśmy tutaj.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.