Lublin: Śledzili klienta kantoru. Gdy ten wszedł do galerii, wykorzystali moment i włamali mu się do auta

wybita szyba samochód
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policyjne ustalenia pozwoliły zatrzymać dwóch obywateli Gruzji, którzy odpowiedzą za włamanie do auta na parkingu pod jedną z lubelskich galerii handlowych i kradzież dużej sumy pieniędzy.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia na terenie Lublina. Do jednego z kantorów w centrum Lublina przyjechał 28-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Mężczyzna trzymając w ręku gruby plik banknotów, udał się do kantoru, gdzie wymienił pieniądze. Następnie wsiadł do samochodu i pojechał na parking pod galerią handlową.

Mężczyzna postanowił nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki, więc ukrył ją w schowku samochodowym. Gdy powrócił z zakupów, w samochodzie zastał wybitą szybę, a ze skrytki zniknęło prawie 25 tys. złotych. Poszkodowany od razu zgłosił ten fakt na policję.

Nad sprawą pracowali policjanci z komisariatu VII w Lublinie. Policjanci drobiazgowo sprawdzali każdy trop. Funkcjonariusze najpierw ustalili pojazd, jakim poruszali się sprawcy, następnie tablice rejestracyjne osobowego volkswagena i miejsce, gdzie nocowali. To pozwoliło ustalić, że pojazd wcześniej był kontrolowany przez patrol ruchu drogowego.

Kolejnym krokiem było ustalenie wizerunków sprawców oraz ich danych personalnych. Okazało się, że byli to dwaj obywatele Gruzji w wieku 30 i 54 lat. Mężczyźni wpadli w Trzebnicy, gdy prawdopodobnie przymierzali się do kolejnego przestępstwa” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Jak się okazało, Gruzini nie byli przypadkiem pod kantorem, gdzie wytypowali 28-latka na swoją ofiarę. Sprawcy od dłuższego czasu obserwowali osoby pojawiające się w tej okolicy, a mieszkaniec gminy Fajsławice, eksponując gotówkę okazał się być idealnym celem.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek śledczych trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.