Lublin rozpoczyna wojnę z komarami. Rusza akcja odkomarzania miasta

odkomarzanie Lublin
Akcja odkomarzania w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Dziś rozpoczyna się odkomarzanie Lublina. Komary, meszki i kleszcze będą tępione łącznie na 200 hektarach. Odkomarzane będą miejskie skwery i parki.

Ze względu na zauważalną większą uciążliwość występowania komarów na terenie miasta rozpoczynamy akcję odkomarzania na terenach zielonych Lublina” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Od piątku (21 czerwca) od godz. 18:00 w Ogrodzie Saskim (przy Muszli Koncertowej) ruszą działania w terenie. Odkomarzane będą miejskie skwery i parki, podobnie jak w latach ubiegłych, o łącznej powierzchni 200 ha. Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny Lublina.

Zgodnie z planami Biura Miejskiego Architekta Zieleni odkomarzanie trwać będzie 3 dni. Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano).

Zamgławianie będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni” – wyjaśnia Jędrek.

Prace prowadzone są preparatem na bazie perhydryny nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. – „Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze” – tłumaczy Jędrek.

Lista obszarów przeznaczonych do odkomarzania w tym roku: Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do Zalewu, ul. Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Plac Litewski, błonia przy Zamku, Ogród Saski, wąwóz ul. Popiełuszki, skwer przy Centrum Kultury, pas zieleni wdłuż ul. Pana Tadeusza, skwer na ul. Głębokiej.

Przeczytaj również: Znaleźli sposób na uciążliwe komary w mieście. I to nie są opryski…

Aktualizacja – 21.06.2019

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, rozpoczęcie akcji odkomarzania zostaje przesunięte z piątku na poniedziałek. Czytaj więcej…

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tylko po co Panu ze zdjęcia kombinezon chemoodporny skoro preparat jest nieszkodliwy dla ludzi? Czyżby komarów było aż tak dużo, że wyssałyby go do sucha w trakcie rozpylania?